Wizyta w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu
Dodane przez Administrator dnia 01 kwiecień 2014 17:328 marca czworo wybranych strzelców z naszej jednostki (st.strz. Kowalczyk Oliwia, st.strz. Gromadzka Katarzyna, st.strz. Krawczyk Konrad i st.strz. Budzinowki Arkadiusz) z opiekunem sierż. Wąsowiczem miało okazję zobaczyć JWK w Lublińcu i uczestniczyć w szkoleniu strzeleckim. Zostaliśmy zaproszeni tam razem ze słuchaczami Policealnego Studium Ochrony Fizycznej Osób i Mienia przy ZST oraz uczniami z okolicznych gimnazjów, którzy  uczestniczyli w szkolnych manewrach militarnych.

Zostaliśmy zapoznani z rodzajami uzbrojenia bojowego wykorzystywanego przez Żołnierzy Wojsk Specjalnych. Mieliśmy okazję ubrać oporządzenie szturmowe oraz patrolowe. Komandosi opowiedzieli o swojej pracy i udzielili nam wielu cennych rad i wskazówek jak zaplanować sobie karierę w wojsku. Mówili, jakie cechy i umiejętności należy posiadać, aby dostać się i służyć w takiej jednostce wojskowej.
Strzelcy mieli możliwość skorzystania z wideostrzelnicy. Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Europie i do ćwiczeń strzeleckich są wykorzystywane scenariusze zainscenizowane przez informatyków, które odwzorowują realne warunki walki. Na planszach, przed którymi stoją żołnierze pojawia się komputerowo generowane środowisko, w którym ukazany jest atak terrorystyczny. Wszystkie ruchy i reakcje postaci są naturalne i natychmiastowe.
Uczestnikom bardzo podobała się wizyta w JWK w Lublińcu i mieli okazję zobaczyć i posłuchać opowieści jak szkolą się komandosi. Był to wartościowy wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń.