Szkolenie 03-04.01.2014
Dodane przez Administrator dnia 08 styczeń 2014 18:38

manewryW dniach 3-4 stycznia 2014r. w ZSS w Paradyżu odbyły się zajęcia dobowe. Prowadzone były głównie przez pchor. Króla oraz przez sekcyjnych naszej jednostki.

Zajęcia rozpoczęły się o godz. 18:00. Następnie uczestników podzielono na trzy drużyny i wyznaczono służbę dyżurną. Po zakwaterowaniu rozdano strzelcom broń i oporządzenie potrzebne do zajęć. Na początku strzelcy szkolili się z regulaminów i musztry, maszerowali z pieśnią na ustach. Po męczących i długich zajęciach przerywanych ćwiczeniami fizycznymi dla uatrakcyjnienia wieczoru, wszyscy udali się na kolację. Potem drużyny po kolei udawały się na krótką toaletę. O godz. 00.30 ogłoszono capstrzyk. Nie obyło się bez atrakcji nocnych.

O godz. 8.00 zarządzono pobudkę, po której zabrano zaspanych strzelców na poranną zaprawę. Następnie wszyscy udali się na śniadanie, a po nim na poranną toaletę. Później drużyny uczestniczyły w zajęciach teoretycznych z zielonej taktyki wykładanych przez pchor. Króla. Każdy miał możliwość wykazać się swoją wiedzą na ten temat i nauczyć się nowych ciekawych rzeczy. Po około trzech godzinach nauki teorii strzelcy zjedli obiad i przyszykowywali się do wymarszu do lasu.

Około godz. 12.30 nastąpiło wyjście drużyn na teren niezurbanizowany. Strzelcy musieli wykorzystać w praktyce wiedzę, którą posiedli wcześniej. Po około trzygodzinnych wyczerpujących zajęciach wszyscy wrócili do szkoły. Po odpoczynku drużyny wydzieliły sobie rejony do sprzątania.

Na koniec nastąpiło krótkie podsumowanie dobówki. Była bardzo ciekawa i mimo męczących zajęć strzelcy starali się dać z siebie wszystko. Na pewno każdy czegoś przydatnego się w tym czasie nauczył. Większość osób, którzy brali udział w tej dobówce przyznało że były to jedne z najciekawszych zajęć w ostatnim czasie. Dobówkę rozwiązano o godz. 18.00.

St. Strz. Gromadzka Katarzyna