Dobówka w Opocznie
Dodane przez Administrator dnia 28 październik 2013 19:12

      las

          W dniach 26-27 października 2013r. w Opocznie odbyły się zajęcia dobowe organizowane przez JS 2036 Paradyż. Prowadzone były przez sek. Kowalskiego, sek. Kasickiego i sek. Tępińskiego.

          Zajęcia rozpoczęły się  około godz. 15:00, następnie uczestników podzielono na dwie drużyny, i wyznaczono służbę dyżurną. Po zakwaterowaniu rozdano strzelcom broń, po czym wszyscy udali się na zajęcia ze znajomości regulaminów. Około godz. 16:30 drużyny szkoliły się w mustrze na terenie szkoły. Później wszyscy uczestniczyli w zajęciach teoretycznych z zielonej taktyki. Następnie drużyna I miała przeprowadzony wykład o budowie i działaniu AK-47. Każdy miał możliwość rozkładania i składania broni na czas. W tym samym czasie drużyna II przechodziła szkolenie z czarnej taktyki na szkolnym korytarzu. Każdy osobno brał udział w teście praktycznym, który polegał
na przebyciu ciemnego korytarza z torem przeszkód bez wydania jakichkolwiek dźwięków. Później nastąpiła zamiana sekcji. Głodni strzelcy udali się na kolację, po której mieli czas na  odpoczynek lub grę w koszykówkę. Około godz. 22:00, po toalecie ogłoszono capstrzyk.

          Dzięki zmianie czasu z letniego na zimowy wszyscy mogli spać, aż o godzinę dłużej. Około godz. 05:00 nastąpiła pobudka. Po wydaniu sprzętu strzelcy wyszli do lasu na zajęcia praktyczne z zielonej taktyki. Uczyli się na nich przede wszystkim jak wykonać stanowisko zwiadowcze, założyć obóz i się okopywać. Wprowadzali wcześniej poznane wiadomości w praktykę i uczyli się teorii survivalu. Zmęczeni, ale szczęśliwi strzelcy wrócili do miejsca zakwaterowania około godz. 1030. Następnie mieli czas wolny, mogli zjeść śniadanie, wykąpać się, odpocząć chwilę i nabrać siły na kolejne godziny zajęć. Około godz. 12:00 odbyły się zajęcia z  pierwszej pomocy, a po nich strzelcy zapoznali się z podstawami strzelania dynamicznego.

          Po dobówce sekcje sumiennie wykonały rejony. Około godz. 15:00 nastąpiło podsumowanie i zakończenie zajęć dobowych, które można uznać za udane.