JS 2036 Paradyż
Nawigacja
Strona Główna
Statut
Prawo Strzeleckie
Stopnie Strzeleckie
Regulaminy
O Nas

Kontakt
 1% PODATKU
 
 Podaruj nam swój 1%
i odpisz na JS 2036 w Paradyżu:

Związek Strzelecki "Strzelec" OSW
Jednostka Strzelecka 1001
ul. Rodziewicza 10, 97-400 Bełchatów
KRS:0000249956  NIP:769 20 82 353
/z dopiskiem 'Paradyż'/


Po szczegóły
KLIKNIJ TUTAJ

 FILM PROMOCYJNY
         W dniu 6 listopada 2010r. w JS 2036 im. O.P. A.K. "Błysk" OSW została zorganizowana zbiórka, której celem było nakręcenie filmu promocyjnego Jednostki. Realizacji filmu podjęła się Grupa Filmowa D&V z Tomaszowa Mazowieckiego. Zbiórka miała przebiegać tak jak zwykle, jak gdyby kamer i ekipy filmowej nie było. Tak też się stało: ogłoszono zbiórkę, odczytano rozkaz a następnie podzielono Strzelców na dwa plutony - starszych, bardziej doświadczonych Strzelców, oraz rekrutów. Pluton rekrutów pod dowództwem Druż. ZS Artura Komorowskiego miał zajęcia z musztry, zaś pluton starszych Strzelców pod dowództwem St. Sierż. ZS Jarosława Włudarskiego i Druż. ZS Michała Morawskiego szkolił się z taktyki zielonej, oraz czarnej. W lesie ćwiczono m.in.: marsze ubezpieczone, szyki piesze, wycofywanie się spod ostrzału wroga, ewakuacje rannych z pola walki. Druż. ZS Jacek Borończyk jako strzelec wyborowy zakamuflował się i z ukrycia obserwował maszerujący pluton, po czym upozorował strzał i Strzelcy musieli stworzyć osłonę ogniową, aby medyk mógł opatrzyć rannego a następnie ewakuować go spod ostrzału na bezpieczną pozycję. Następnym elementem było szkolenie z taktyki czarnej obejmujące zasady poruszania się w terenie zurbanizowanym, wejścia do budynków, pomieszczeń, etc. Przez cały czas pracę obu plutonów śledziła z kamerą ekipa filmowa. W międzyczasie kilku Strzelców z naszej JS oddało krew dla potrzebujących.
               Efekt szkolenia i pracy ekipy filmowej można już obejrzeć w naszej galerii.
Składamy serdeczne podziękowania Grupie Filmowej D&V, liczymy na dalszą współpracę. Zapraszamy do oglądania filmu promocyjnego JS 2036 Paradyż.

St. Strz. Przemysław Sieroń
 JS 2036 ZAPRASZA NA OBCHODY 11 LISTOPADA
 

 Strzelcy na planie filmowym
          Od polowy sierpnia br. strzelcy z naszej JS jako statyści występowali w dwóch nowych polskich produkcjach filmowych: "Bitwa Warszawska 1920" reżyserii J.Hoffmana i w serialu "1920 Biało-Czerwone". Obie produkcje przedstawiają realia wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej.
       Silna grupa strzelców z JS 2036 Paradyż licząca niekiedy nawet 30 osób, zapraszana była na plan filmowy wielokrotnie. Strzelcy odwiedzili różne miejscowości, gdzie były kręcone sceny zarówno do filmu jak i serialu. Statyści z Paradyża występowali w sumie w kilkunastu dniach zdjęciowych, w miejscowościach takich jak: Piotrków Trybunalski, Sulejówek, Stara Miłosna, Turowa Wola, Poświętne oraz Cieksyn. Odgrywali oni role żołnierzy zarówno polskich, jak i bolszewickich.
       Nasza JS pokazała się z bardzo dobrej strony, za każdym razem słyszeliśmy słowa zadowolenia z wykonywanej przez nas pracy. Ekipa filmowa doceniła nasze zdyscyplinowanie, dyspozycyjność, umiejętność obchodzenia się z bronią oraz umiejętność gry aktorskiej i odwzorowania zachowań żołnierzy podczas walki.
       Premiera filmu "Bitwa Warszawska 1920" zaplanowana jest na wrzesień 2011 r., zaś pilotażowy odcinek serialu "1920 Biało-Czerwone" zostanie wyemitowany już 11 listopada w TVP. Już dziś serdecznie zapraszamy do oglądania serialu.

Strz. Przemysław Sieroń
 SZKOLENIE UNITARNE 22-23.10.2010 r.
    W dniach 22-23 października w naszej jednostce odbyło się podstawowe przeszkolenie rekrutów "przygarniętych" podczas wrześniowej rekrutacji.
               Zbiórka miała miejsce przed siedzibą jednostki - Gimnazjum w Paradyżu dnia 22 października
o godzinie 17:00. Na zbiórce został odczytany rozkaz organizacyjny, wyznaczono służbę dyżurną
i zakwaterowanie. Następnie nadszedł czas na wykłady teoretyczne z zakresu znajomości regulaminów, hymnu strzeleckiego, budowy i rodzajów broni, zasad posługiwania się nią oraz zajęcia praktyczne z zakresu musztry
a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz ewakuowania rannych z pola walki w warunkach wojennych pod ostrzałem. Szkolenia prowadzone były przez st. sierż. Jarosława Włudarskiego,
druż. Artur Komorowskiego oraz starszych strzelców z jednostki. Każdy z rekrutów miał możliwość przeprowadzenia na fantomie próby resuscytacji krążeniowo - oddechowej. W międzyczasie odbyła się kolacja.Ponadto przez cały czas trwania szkolenia, czyli niespełna dobę teren szkoły był patrolowany przez 2-osobowe patrole składające się z wyszkolonych strzelców.
               O godz 01.00 rozpoczęły się zajęcia nocne w terenie dla starszych wiekiem strzelców. Zostali oni podzieleni na dwie 10-osobowe drużyny pod dowództwem st.sierż. Jarosława Włudarskiego i druż. Jacka Borończyka, którzy to zapoznawali strzelców
z rodzajami szyków marszowych, zasadami poruszania się marszem ubezpieczonym oraz innymi zasadami zachowania się na obcym terenie.
Po powrocie do jednostki strzelcy dostali czas wolny na toaletę i o godzinie 03:00 ogłoszono capstrzyk. O godzinie 07.00 ogłoszono pobudkę a kilka minut później rozpoczęła się zaprawa, którą poprowadził st.strz. Marcin Snochowski. Po toalecie i śniadaniu nadszedł czas na zajęcia praktyczne mające na celu zapoznanie rekrutów z podstawowymi czynnościami przy obsłudze broni. Każdy strzelec miał okazję przyswojoną teorię obrócić w praktykę w trakcie wykonywania czynności strzelniczych na karabinie Junker. Po zakończeniu szkolenia ogłoszono zbiórkę, na której podsumowano szkolenie i odśpiewano hymn strzelecki. Następnie nastąpiło rozwiązanie szkolenia i strzelcy wrócili do domów.
               Celem szkolenia było zapoznanie rekrutów z podstawowymi czynnościami jakie składają się na służbę strzelecką i szkolenie. Wiedza jaką przekazali im doświadczeni wojskowi z kadry jest o wiele cenniejsza od czysto teoretycznej wiedzy książkowej i z pewnością niejednokrotnie wykorzystają ją w swojej dalszej służbie w naszej jednostce.


Strz. Przemysław Sieroń
 REKRUTACJA 2010
 
 Święto jednostki
 
 Dzień 16 maja zapewne pozostanie w pamięci wielu osób obecnych na uroczystości z okazji 100-lecia powstania Związku Strzeleckiego, mającej miejsce w Paradyżu. Wtedy to kilkudziesięciu nowych Strzelców dołączyło do organizacji wypowiadając słowa: „Wstępując w szeregi Związku Strzeleckiego "Strzelec" - Organizacji Społeczno-Wychowawczej przyrzekam: Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie, niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi. Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą. Przyrzekam: Powinności moje jako członka Związku Strzeleckiego "Strzelec" - Organizacji Społeczno-Wychowawczej z dobrą wolą i wiarą wypełniać, prawa strzeleckiego gorliwie przestrzegać, polecenia przełożonych chętnie wykonywać. Wszystko co teraz przyrzekam w sumieniu moim do głębi zważyłem, a przyrzeczenie moje stwierdzam uroczystym słowem i honorem wolnego obywatela i uczciwego człowieka. Tak mi dopomóż Bóg.” I nie są to słowa rzucane na wiatr.
    Związek Strzelecki powstał w 1910 roku we Lwowie, a jego założycielem był Józef Piłsudski. Obecnie Strzelec to jakże piękna kontynuacja polskich tradycji patriotycznych, a jego działanie zasługuje na szczególne uznanie w czasach, gdy niewielu z nas ma świadomość, czym jest patriotyzm.
    Organizatorami obchodów stulecia Związku były Jednostki Strzeleckie 2036 z Paradyża i 1001 z Bełchatowa. Wszyscy obecni w ubiegłą niedzielę w Paradyżu mieli okazję uczestniczyć w uroczystej mszy św. W intencji Ojczyzny, ofiar katastrofy pod Smoleńskiem oraz 100-lecia Związku Strzeleckiego, którą odprawił ks. Prałat płk Wiesław Okoń. Uroczystości objęte były patronatem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a mszę św. Obiecał odprawić ordynariusz polowy gen. Dywizji Tadeusz Płoski, niestety na skutek katastrofy pod Smoleńskiem ponieśli oni śmierć. Podczas koncertu organowego w wykonaniu prof. Leszka Nabiałczyka usłyszeć możne było utwory patriotyczne. Po uroczystym ślubowaniu Strzelców brygadier Związku Strzeleckiego uhonorował prezesa Ceramiki Paradyż Piotra Tokarskiego oraz dyrektora zakładu Ceramika Paradyż dr Ferdynanda Gackiego ryngrafami za zasługi dla ruchu strzeleckiego.
    Następnie wszyscy obecni mieli możliwość oglądać niezwykle efektowne pokazy na błoniach przykościelnych. W pokazie hippicznym zaprezentował się Klub Jeździecki Dwa Stawy, zobaczyliśmy także pokaz skoków przez przeszkody w wykonaniu kawalerzystów ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego Mjr Hubala. Następnie zaprezentowali się Strzelcy z JS 1001 i 2036 w kombacie z bronią, mieszanych systemach walki wręcz, odbijaniu zakładnika, walce z terrorystami oraz innych działaniach specjalnych. Cały czas można było oglądać dioramę Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych z Iłży oraz stoisko promocyjne Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW, ale też w międzyczasie konsumować tradycyjną grochówkę i wziąć udział w loterii, w której można było wygrać między innymi telefon LG KP500, rower, pakiet nauki jazdy konnej w Klubie Jeździeckim Dwa Stawy oraz gry komputerowe. Całość zwieńczył niezwykle efektowny pokaz pirotechniczny. Przedsięwzięcie nie mogłoby być zrealizowane gdyby nie sponsorzy:

1. Sponsor Główny Ceramika Paradyż

2. Starostwo Powiatowe Opoczno
3. Gmina Paradyż
4. Firma Atom – Automatyka
5. Firma Blach-Pol
6. Poseł Ziemi Opoczyńskiej Robert Telus
7. Justyna i Michał Bojanowscy
8. Danuta i Sławomir Rekowie
9. Jarosław Nojek – Groszek
10. Barbara i Paweł Małeccy
11. Ewa i Andrzej Baranowscy – Dabex
12. Dorota i Tomasz Przybyłowie
13. Maria i Stanisław Polinceuszowie
14. Ewa i Zbigniew Krajewscy
15. Anna i Stanisław Kałużyńscy
16. Grażyna i Bogusław Michalscy
17. Zespół Szkół Samorządowych w Paradyżu
18. Teresa i Jacek Michalscy
19. Wioletta i Marek Ryszkowie
20. Krystyna i  Jerzy Przybyłowie
21. Ewa i Sylwester Rogulscy
22. Ewa i Marek Polinceuszowie
23. Urszula i Andrzej Truszkowscy


 100 lecie "Strzelca"
 Kliknij na obrazek aby powiększyć

 Katastrofa w Smoleńsku
 

.Prezydent Lech Aleksander Kaczyński - urodził się w 1949 r. w Warszawie, w rodzinie o tradycjach patriotycznych – matka służyła w Szarych Szeregach, ojciec był żołnierzem Armii Krajowej. Pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji państwowych, był m. in. prezesem Najwyższej Izby Kontroli, ministrem sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka i prezydentem Warszawy. Zginął 10 kwietnia w katastrofie samolotowej na lotnisku w Smoleńsku podczas podróży na obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego. Do katastrofy doszło o godzinie o 8.56 czasu polskiego. Wraz z prezydentem na pokładzie samolotu było wiele najważniejszych osób w państwie polskim... CZYTAJ DALEJ

Źródło: itvp.pl

 

 

 Strzelcy w pałacu prezydenckim
 

 W poniedziałek 29 marca 2010 r.  kilkunastu osobowa delegacja strzelecka z naszej jednostki odbyła spotkanie z szefem Kancelarii Prezydenta RP, ministrem Władysławem Stasiakiem. W uroczystości wzięli również udział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło, Generał Dywizji Romuald Ratajczak – rektor Akademii Obrony Narodowej, Prezes Światowego Związku Armii Krajowej – Czesław Cywiński, Krzysztof Jaraczewski – wnuk Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także przedstawiciele innych organizacji strzeleckich oraz parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych.

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania pieśni legionowych w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego. W imieniu prezydenta RP minister Stasiak wręczył pamiątkową szablę brygadierowi ZS Józefowi Wodzińskiemu. Strzelcy przekazali natomiast dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego okolicznościową płytkę z Zakładów Ceramika Paradyż nr 1, ryngraf za zasługi dla "Strzelca" oraz buzdygan strzelecki. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu Związku Strzeleckiego.


 Twój 1% podatku
 
 


Podaruj dla Strzelca, a nie dla fiskusa 1% swojego podatku!


Po szczegóły,
KLIKNIJ TUTAJ

Strona 7 z 9 << < 4 5 6 7 8 9 >
Panel logowania
 Kliknij aby się zalogować
Kliknij aby przejśc do rejestracji
JS 2036 na facebook.com

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie