JS 2036 Paradyż
Nawigacja
Strona Główna
Statut
Prawo Strzeleckie
Stopnie Strzeleckie
Regulaminy
O Nas

Kontakt
 Wizyta w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu
 8 marca czworo wybranych strzelców z naszej jednostki (st.strz. Kowalczyk Oliwia, st.strz. Gromadzka Katarzyna, st.strz. Krawczyk Konrad i st.strz. Budzinowki Arkadiusz) z opiekunem sierż. Wąsowiczem miało okazję zobaczyć JWK w Lublińcu i uczestniczyć w szkoleniu strzeleckim. Zostaliśmy zaproszeni tam razem ze słuchaczami Policealnego Studium Ochrony Fizycznej Osób i Mienia przy ZST oraz uczniami z okolicznych gimnazjów, którzy  uczestniczyli w szkolnych manewrach militarnych.

Zostaliśmy zapoznani z rodzajami uzbrojenia bojowego wykorzystywanego przez Żołnierzy Wojsk Specjalnych. Mieliśmy okazję ubrać oporządzenie szturmowe oraz patrolowe. Komandosi opowiedzieli o swojej pracy i udzielili nam wielu cennych rad i wskazówek jak zaplanować sobie karierę w wojsku. Mówili, jakie cechy i umiejętności należy posiadać, aby dostać się i służyć w takiej jednostce wojskowej.
Strzelcy mieli możliwość skorzystania z wideostrzelnicy. Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Europie i do ćwiczeń strzeleckich są wykorzystywane scenariusze zainscenizowane przez informatyków, które odwzorowują realne warunki walki. Na planszach, przed którymi stoją żołnierze pojawia się komputerowo generowane środowisko, w którym ukazany jest atak terrorystyczny. Wszystkie ruchy i reakcje postaci są naturalne i natychmiastowe.
Uczestnikom bardzo podobała się wizyta w JWK w Lublińcu i mieli okazję zobaczyć i posłuchać opowieści jak szkolą się komandosi. Był to wartościowy wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń.

 Marsz Powstania Styczniowego
 

UWAGA!

W najbliższą sobotę tj. 25.01.14 odbędzie się Marsz Powstania Styczniowego z okazji 151 rocznicy powstania.
Marsz ma charakter taktyczno-kondycyjny.

Zbiórka o godzinie 9:00 przed budynkiem szkoły w Paradyżu.     Zabieramy ze sobą:

  • ciepłe ubranie
  • oporządzenie
  • broń (z magazynu)
  • kiełbasę
  • picie

 

 

 Manewry "PROSPERO"
 
Jednostka Strzelecka 1231 Piotrków Trybunalski zaprasza na manewry organizowane w dniach 17-19 stycznia br. Kryptonim manewrów „PROSPERO”. Głównym tematem będą działania przeciwko partyzantce oraz współpraca z ludnością cywilną na terytorium wroga. Do udziału zapraszamy wszystkich strzelców z województwa łódzkiego i nie tylko.

Czytaj więcej


 Szkolenie 03-04.01.2014
 

manewryW dniach 3-4 stycznia 2014r. w ZSS w Paradyżu odbyły się zajęcia dobowe. Prowadzone były głównie przez pchor. Króla oraz przez sekcyjnych naszej jednostki.

Zajęcia rozpoczęły się o godz. 18:00. Następnie uczestników podzielono na trzy drużyny i wyznaczono służbę dyżurną. Po zakwaterowaniu rozdano strzelcom broń i oporządzenie potrzebne do zajęć. Na początku strzelcy szkolili się z regulaminów i musztry, maszerowali z pieśnią na ustach. Po męczących i długich zajęciach przerywanych ćwiczeniami fizycznymi dla uatrakcyjnienia wieczoru, wszyscy udali się na kolację. Potem drużyny po kolei udawały się na krótką toaletę. O godz. 00.30 ogłoszono capstrzyk. Nie obyło się bez atrakcji nocnych.

O godz. 8.00 zarządzono pobudkę, po której zabrano zaspanych strzelców na poranną zaprawę. Następnie wszyscy udali się na śniadanie, a po nim na poranną toaletę. Później drużyny uczestniczyły w zajęciach teoretycznych z zielonej taktyki wykładanych przez pchor. Króla. Każdy miał możliwość wykazać się swoją wiedzą na ten temat i nauczyć się nowych ciekawych rzeczy. Po około trzech godzinach nauki teorii strzelcy zjedli obiad i przyszykowywali się do wymarszu do lasu.

Około godz. 12.30 nastąpiło wyjście drużyn na teren niezurbanizowany. Strzelcy musieli wykorzystać w praktyce wiedzę, którą posiedli wcześniej. Po około trzygodzinnych wyczerpujących zajęciach wszyscy wrócili do szkoły. Po odpoczynku drużyny wydzieliły sobie rejony do sprzątania.

Na koniec nastąpiło krótkie podsumowanie dobówki. Była bardzo ciekawa i mimo męczących zajęć strzelcy starali się dać z siebie wszystko. Na pewno każdy czegoś przydatnego się w tym czasie nauczył. Większość osób, którzy brali udział w tej dobówce przyznało że były to jedne z najciekawszych zajęć w ostatnim czasie. Dobówkę rozwiązano o godz. 18.00.

St. Strz. Gromadzka Katarzyna

 Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
 

muzeumW dniu 28 grudnia 2013r. strzelcy z naszej jednostki pojechali na coroczną wycieczkę, tym razem do Warszawy.  Wszyscy byli pozytywnie nastawieni i nie mogli doczekać się zwiedzania.

Na początek zatrzymaliśmy się w Muzeum Powstania Warszawskiego i spędziliśmy tam trzy godziny, co nie wystarczyło na zobaczenie wszystkich atrakcji i wysłuchania wszystkich ciekawych opowieści, które miał nam do zaoferowania przewodnik. Wszyscy byli zachwyceni tym muzeum. Niektóre opowieści, zdjęcia i krótkie filmiki z tamtych czasów łapały za serca i nie jedna osoba miała niekiedy łzy w oczach. Oznaczało to, że strzelcy zrozumieli przekaz tej instytucji i zapoznali się mniej więcej z historią dawnej młodzieży, o której głownie była mowa. Mieliśmy również możliwość obejrzenia pięciominutowego filmu „Miasto ruin” w 3D obrazującego zniszczoną Warszawę po powstaniu.

Następnie pojechaliśmy na stary rynek i mieliśmy dużo czasu wolnego. Wiele się tego dnia działo na rynku i wiele osób było zachwyconych różnymi rzeczami, których nie ma na co dzień w swojej miejscowości. Wszystkich zachwyciła piękna, ogromna choinka tam stojąca.

Potem pożegnaliśmy się ze wspaniałą Warszawą i udaliśmy się w dalszą podróż. Kolejnym naszym przystankiem był Piotrków Tryb. Pojechaliśmy tam głównie do kina, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia filmu „Hobbit” w 3D. Wszyscy byli nim zachwyceni. Po filmie wróciliśmy do Paradyża.

Przez cały dzień dopisywała nam świetna, ciepła pogoda jak na koniec grudnia. Każdemu podobała się ta wycieczka, którą można zaliczyć do bardzo udanych. Z niecierpliwością czekamy na następną.


St. Strz. Gromadzka Katarzyna

 Strzelecka Wigilia Polowa
 

Wigilia Dnia 14 grudnia 2013r. w naszej jednostce obchodziliśmy wigilię. Była trochę nietypowa, gdyż miała miejsce w lesie. Staraliśmy się odtworzyć wigilię, którą obchodzili strzelcy i partyzanci podczas II wojny światowej i w czasach konspiracji. Było to ciekawe wydarzenie, ponieważ żeby dotrzeć na miejsce wigilii strzelcy musieli wykonać pewne zadanie. Wszyscy zostali podzieleni na dwie drużyny. Kadra w czasie marszu strzelców na ustalonym wcześniej miejscu rozpaliła ognisko i wypatrywała drużyn. Chodziło o to, aby każda drużyna idąc innymi drogami podeszła niezauważenie jak najbliżej kadry, a żeby było trudniej – w jak najkrótszym czasie. Kadra stojąc na pagórku i mając lornetki do pomocy wypatrzyła nawet dobrze zamaskowanych strzelców, którzy powoli się skradali.

Kiedy wszyscy dotarli na miejsce obozowiska dowódca odczytał fragment z ewangelii po czym połamaliśmy się opłatkiem. Po najważniejszej części naszego spotkania wszyscy zasiedli przy ognisku i piekli kiełbaski. Miło spędziliśmy czas razem. Na koniec wszyscy wróciliśmy do szkoły.


St. Strz. Gromadzka Katarzyna

 I Manewry Militarne Młodzieży Szkolnej
 

   I Manewry Militarne Młodzieży Szkolnej

Dnia 16 listopada 2013 roku strzelcy z naszej Jednostki brali udział w I Manewrach Militarnych Młodzieży Szkolnej w Mroczkowie Gościnnym. Strzelcy zostali podzieleni na dwie czteroosobowe drużyny, które rywalizowały ze szkołami z Wygnanowa, Ogonowic i Mroczkowa. Drużyny toczyły walkę w czterech konkurencjach:

- gra taktyczna z użyciem ASG

- rozkładanie broni na czas

- rzut granatem

- strzelanie do celu.

Nasza Jednostka zdobyła I miejsca na podium w kategoriach: rzut granatem oraz rozkładanie broni na czas. Zdobyliśmy również I miejsce podliczając punkty ze wszystkich kategorii.  Jednym słowem JS Paradyż była tam bezkonkurencyjna.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii rozkładania broni na czas nasi strzelcy zajęli wszystkie miejsca na podium:

I miejsce – St. Strz. Krawczyk Konrad

II miejsce – St. Strz. Wiatr Dawid

III miejsce – Sek. Kasicki Dominik.

Pomimo, że było zimno wszyscy mogli się ogrzać przy ognisku, zjeść kiełbasę lub ciepłą grochówkę. Panowała miła atmosfera i było ciekawie. Naszym drużynom najbardziej podobała się gra taktyczna z ASG oraz rozkładanie broni na czas. Podsumowując, te manewry można uznać za bardzo udane.

St. Strz. Gromadzka Katarzyna

 Wieczornica Patriotyczna
 

PlakatWieczornica

 Podziękowania
 

Jednostka Strzelecka nr 2036 w Paradyżu pragnie podziękować:


Brygadierowi Związku Strzeleckiego "Strzelec" Federacji Związków - Wodzińskiemu Józefowi,
Komendantowi Związku Strzeleckiego "Strzelec" Federacji Związków insp. Matule Markowi,
Gospodarzowi - Wójtowi Gminy Białaczów

oraz

Uczestnikom i wszystkim, którzy ofiarowali swoją pomocną dłoń w zorganizowaniu II Marszu Niepodległości.


Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejną edycję Marszu Niepodległości za rok.

 Warty
 

Warty strzelców przed  pomnikiem poległych żołnierzy OP AK "Błysk".

W dniu 01.11.2013r.

 <czytaj dalej>

 

 Dobówka w Opocznie
 

      las

          W dniach 26-27 października 2013r. w Opocznie odbyły się zajęcia dobowe organizowane przez JS 2036 Paradyż. Prowadzone były przez sek. Kowalskiego, sek. Kasickiego i sek. Tępińskiego.

          Zajęcia rozpoczęły się  około godz. 15:00, następnie uczestników podzielono na dwie drużyny, i wyznaczono służbę dyżurną. Po zakwaterowaniu rozdano strzelcom broń, po czym wszyscy udali się na zajęcia ze znajomości regulaminów. Około godz. 16:30 drużyny szkoliły się w mustrze na terenie szkoły. Później wszyscy uczestniczyli w zajęciach teoretycznych z zielonej taktyki. Następnie drużyna I miała przeprowadzony wykład o budowie i działaniu AK-47. Każdy miał możliwość rozkładania i składania broni na czas. W tym samym czasie drużyna II przechodziła szkolenie z czarnej taktyki na szkolnym korytarzu. Każdy osobno brał udział w teście praktycznym, który polegał
na przebyciu ciemnego korytarza z torem przeszkód bez wydania jakichkolwiek dźwięków. Później nastąpiła zamiana sekcji. Głodni strzelcy udali się na kolację, po której mieli czas na  odpoczynek lub grę w koszykówkę. Około godz. 22:00, po toalecie ogłoszono capstrzyk.

          Dzięki zmianie czasu z letniego na zimowy wszyscy mogli spać, aż o godzinę dłużej. Około godz. 05:00 nastąpiła pobudka. Po wydaniu sprzętu strzelcy wyszli do lasu na zajęcia praktyczne z zielonej taktyki. Uczyli się na nich przede wszystkim jak wykonać stanowisko zwiadowcze, założyć obóz i się okopywać. Wprowadzali wcześniej poznane wiadomości w praktykę i uczyli się teorii survivalu. Zmęczeni, ale szczęśliwi strzelcy wrócili do miejsca zakwaterowania około godz. 1030. Następnie mieli czas wolny, mogli zjeść śniadanie, wykąpać się, odpocząć chwilę i nabrać siły na kolejne godziny zajęć. Około godz. 12:00 odbyły się zajęcia z  pierwszej pomocy, a po nich strzelcy zapoznali się z podstawami strzelania dynamicznego.

          Po dobówce sekcje sumiennie wykonały rejony. Około godz. 15:00 nastąpiło podsumowanie i zakończenie zajęć dobowych, które można uznać za udane.Strona 2 z 9 < 1 2 3 4 5 > >>
Panel logowania
 Kliknij aby się zalogować
Kliknij aby przejśc do rejestracji
JS 2036 na facebook.com

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie