JS 2036 Paradyż
Nawigacja
Strona Główna
Statut
Prawo Strzeleckie
Stopnie Strzeleckie
Regulaminy
O Nas

Kontakt
 Wizyta w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu
 8 marca czworo wybranych strzelców z naszej jednostki (st.strz. Kowalczyk Oliwia, st.strz. Gromadzka Katarzyna, st.strz. Krawczyk Konrad i st.strz. Budzinowki Arkadiusz) z opiekunem sierż. Wąsowiczem miało okazję zobaczyć JWK w Lublińcu i uczestniczyć w szkoleniu strzeleckim. Zostaliśmy zaproszeni tam razem ze słuchaczami Policealnego Studium Ochrony Fizycznej Osób i Mienia przy ZST oraz uczniami z okolicznych gimnazjów, którzy  uczestniczyli w szkolnych manewrach militarnych.

Zostaliśmy zapoznani z rodzajami uzbrojenia bojowego wykorzystywanego przez Żołnierzy Wojsk Specjalnych. Mieliśmy okazję ubrać oporządzenie szturmowe oraz patrolowe. Komandosi opowiedzieli o swojej pracy i udzielili nam wielu cennych rad i wskazówek jak zaplanować sobie karierę w wojsku. Mówili, jakie cechy i umiejętności należy posiadać, aby dostać się i służyć w takiej jednostce wojskowej.
Strzelcy mieli możliwość skorzystania z wideostrzelnicy. Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Europie i do ćwiczeń strzeleckich są wykorzystywane scenariusze zainscenizowane przez informatyków, które odwzorowują realne warunki walki. Na planszach, przed którymi stoją żołnierze pojawia się komputerowo generowane środowisko, w którym ukazany jest atak terrorystyczny. Wszystkie ruchy i reakcje postaci są naturalne i natychmiastowe.
Uczestnikom bardzo podobała się wizyta w JWK w Lublińcu i mieli okazję zobaczyć i posłuchać opowieści jak szkolą się komandosi. Był to wartościowy wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń.

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Panel logowania
 Kliknij aby się zalogować
Kliknij aby przejśc do rejestracji
JS 2036 na facebook.com

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie