JS 2036 Paradyż
Nawigacja
Strona Główna
Statut
Prawo Strzeleckie
Stopnie Strzeleckie
Regulaminy
O Nas

Kontakt
 Dobówka w Opocznie
 

      las

          W dniach 26-27 października 2013r. w Opocznie odbyły się zajęcia dobowe organizowane przez JS 2036 Paradyż. Prowadzone były przez sek. Kowalskiego, sek. Kasickiego i sek. Tępińskiego.

          Zajęcia rozpoczęły się  około godz. 15:00, następnie uczestników podzielono na dwie drużyny, i wyznaczono służbę dyżurną. Po zakwaterowaniu rozdano strzelcom broń, po czym wszyscy udali się na zajęcia ze znajomości regulaminów. Około godz. 16:30 drużyny szkoliły się w mustrze na terenie szkoły. Później wszyscy uczestniczyli w zajęciach teoretycznych z zielonej taktyki. Następnie drużyna I miała przeprowadzony wykład o budowie i działaniu AK-47. Każdy miał możliwość rozkładania i składania broni na czas. W tym samym czasie drużyna II przechodziła szkolenie z czarnej taktyki na szkolnym korytarzu. Każdy osobno brał udział w teście praktycznym, który polegał
na przebyciu ciemnego korytarza z torem przeszkód bez wydania jakichkolwiek dźwięków. Później nastąpiła zamiana sekcji. Głodni strzelcy udali się na kolację, po której mieli czas na  odpoczynek lub grę w koszykówkę. Około godz. 22:00, po toalecie ogłoszono capstrzyk.

          Dzięki zmianie czasu z letniego na zimowy wszyscy mogli spać, aż o godzinę dłużej. Około godz. 05:00 nastąpiła pobudka. Po wydaniu sprzętu strzelcy wyszli do lasu na zajęcia praktyczne z zielonej taktyki. Uczyli się na nich przede wszystkim jak wykonać stanowisko zwiadowcze, założyć obóz i się okopywać. Wprowadzali wcześniej poznane wiadomości w praktykę i uczyli się teorii survivalu. Zmęczeni, ale szczęśliwi strzelcy wrócili do miejsca zakwaterowania około godz. 1030. Następnie mieli czas wolny, mogli zjeść śniadanie, wykąpać się, odpocząć chwilę i nabrać siły na kolejne godziny zajęć. Około godz. 12:00 odbyły się zajęcia z  pierwszej pomocy, a po nich strzelcy zapoznali się z podstawami strzelania dynamicznego.

          Po dobówce sekcje sumiennie wykonały rejony. Około godz. 15:00 nastąpiło podsumowanie i zakończenie zajęć dobowych, które można uznać za udane. Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Panel logowania
 Kliknij aby się zalogować
Kliknij aby przejśc do rejestracji
JS 2036 na facebook.com

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie