JS 2036 Paradyż
Nawigacja
Strona Główna
Statut
Prawo Strzeleckie
Stopnie Strzeleckie
Regulaminy
O Nas

Kontakt
 DOBÓWKA "ZRZUT"
 

foto W dniach 23-24 marca w JS 2036 Paradyż odbyły się zajęcia dobowe pod kryptonimem "Zrzut" z udziałem JS 1001 Bełchatów, której motywem przewodnim było symboliczne odebranie zrzutu Cichociemnych, które faktycznie miało miejsce w okolicach Paradyża w roku 1943.

Zajęcia rozpoczęły się około godziny 18.00 apelem, po czym dowódcy udali się na odprawę, a strzelcy na zajęcia z musztry. Około godziny 19.00 rozpoczęła się I część szkolenia linowego, w której strzelcy mogli poznać tajniki wspinaczki oraz zjazdu na linie różnymi sposobami. Po kolacji i toalecie wieczornej, o godzinie 22.00 ogłoszono capstrzyk. Sen nie trwał długo, gdyż o godzinie 23.45 nastąpiła pobudka oraz wymarsz do pobliskiej kapliczki na polową Mszę Św. w intencji poległych za ojczyznę, a w szczególności żołnierzy Armii Krajowej oraz Cichociemnych. Tuż po Mszy Św. nastąpił wymarsz do miejsca odebrania zrzutu. Dwa pododdziały, każda w sile plutonu miała za zadanie dostać się w rejon zrzutu niepostrzeżenie koło trzeciego pododdziału odgrywającego rolę Niemców, który silnie patrolował pobliskie drogi, a następnie przejąć skoczków i zasobniki z pieniędzmi, bronią itp. Po powrocie do koszar, o godzinie 4.00 ogłoszono capstrzyk.

Po II części szkolenia liniowego, które odbywało się od rana, strzelcy podzieleni na trzy drużyny zostali rotacyjnie przeszkoleni z zakresu zielonej taktyki, podstawowych zasad strzelania i pozycji strzeleckich oraz zaznajomieni z czynnościami, jakie wykonuje ratownik pola walki.

Zajęcia zakończyły się około godziny 14.00, następnie wykonano sprzątnięcie pomieszczeń użytkowanych przez strzelców i rozwiązanie zgrupowania.

Bardzo dziękujemy JS 1001 Bełchatów za wspólne manewry oraz przeprowadzenie szkoleń. Liczymy na dalszą współpracę, która na pewno będzie procentowała w przyszłości nie tylko obu jednostkom, ale również całemu Związkowi Strzeleckiemu.

 

sek. ZS KOWALSKI Maciej

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Panel logowania
 Kliknij aby się zalogować
Kliknij aby przejśc do rejestracji
JS 2036 na facebook.com

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie